Διαδικτυακή συνάντηση με την Ένωση Αναλογιστών Ελλάδος | γνωριμία με το επάγγελμα του Αναλογιστή

Η Δομή Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας του Πανεπιστημίου Κρήτης και η Ένωση Αναλογιστών Ελλάδος συνδιοργανώνουν την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2020 στις 11:00πμ

εκδήλωση σχετικά με το επάγγελμα του Αναλογιστή, την Πιστοποίηση του Αναλογιστή και τις επαγγελματικές δυνατότητες που προσφέρει.

Την ενημέρωση θα κάνει ο Πρόεδρος της Ένωσης Αναλογιστών Ελλάδος κ. Βασίλης Αγγέλου.

Η εκδήλωση απευθύνεται κυρίως σε φοιτητές και απόφοιτους με δυνατό υπόβαθρο στα μαθηματικά και τη στατιστική.

Στο τέλος θα γίνει ανοιχτή συζήτηση για τις επαγγελματικές προοπτικές, την επιστημονική ανάπτυξη του κλάδου και τις προκλήσεις της ψηφιακής εποχής. Στόχος της ενημέρωσης, είναι οι παρευρισκόμενοι να αποκομίσουν χρήσιμες πληροφορίες για την Επιστήμη του Αναλογισμού και να αποτελέσει έναυσμα για γόνιμο διάλογο ο οποίος θα ακολουθήσει με βάση τις ερωτήσεις/απορίες των συμμετεχόντων.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά, με zoom.

Δήλωση συμμετοχής: έως τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου εδώ. To link της εκδήλωσης θα αποσταλεί στους συμμετέχοντες την Τρίτη 1/12 το απόγευμα.