Διαδικτυακή συζήτηση “Εμπειρίες από ελληνικά Πανεπιστήμια στην Μεταφορά Τεχνολογίας (Εμπορική Αξιοποίηση Έρευνας)” | Πέμπτη 22/10, στο πλαίσιο του Προγράμματος “ΜΙΤΟΣ”

Το Πρόγραμμα «ΜΙΤΟΣ» είναι μία καινοτόμος πρωτοβουλία του Πανεπιστημίου Κρήτης που στοχεύει στην καλλιέργεια και ενίσχυση δεξιοτήτων (capacity building) νέων ερευνητών σχετικά με τις αναγκαίες γνώσεις και δεξιότητες που απαιτούνται για την υλοποίηση ή υποστήριξη ενεργειών εμπορικής και επιχειρηματικής αξιοποίησης έρευνας.

Την Πέμπτη 22 Οκτωβρίου, στις 18.30, θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο του Προγράμματος διαδικτυακή συζήτηση με αντικείμενο: “Εμπειρίες από ελληνικά Πανεπιστήμια στην Μεταφορά Τεχνολογίας (Εμπορική Αξιοποίηση Έρευνας)”

Θα μιλήσουν οι:

(α) Μανόλης Χατζηγιάννης, Σύμβουλος Μεταφοράς Τεχνολογίας, Στέλεχος Γραφείου Μεταφοράς Τεχνολογίας ΑΠΘ
(β) Βαγγέλης Σιώκας, Project Manager θερμοκοιτίδας ΕΠΙ.νοώ του ΕΜΠ και προγράμματος Invent ICT

Υπενθυμίζεται ότι η συμμετοχή είναι ανοιχτή σε κάθε ενδιαφερόμενο νέο ερευνητή ή μεταπτυχιακό φοιτητή, αρκεί να στείλει ένα ενημερωτικό mail με το όνομα και το τμήμα του στον κ. Βεργετάκη (vergetakis@uoc.gr) ώστε να λάβει το link της συζήτησης.

Περισσότερα για το Πρόγραμμα ΜΙΤΟΣ εδώ.