ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ – Ημερίδα γνωριμίας με την ANSYS | Π.Κ. – Ηράκλειο

Την Τρίτη 10 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί στο Πανεπιστήμιο Κρήτης στο Ηράκλειο ημερίδα γνωριμίας φοιτητών και αποφοίτων με την ANSYS Hellas S.M.S.A.  H ANSYS είναι μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες σε παγκόσμιο επίπεδο που ειδικεύονται στην ανάπτυξη λογισμικού για επιστημονικές εφαρμογές.

Εκπρόσωποι της εταιρείας θα παρουσιάσουν τις δραστηριότητες της στην Ελλάδα και τις ευκαιρίες σταδιοδρομίας που προσφέρει.

Μετά την παρουσίαση θα ακολουθήσει γνωριμία των εκπροσώπων της
εταιρείας με τους συμμετέχοντες. Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να στείλουν
εκ των προτέρων το Βιογραφικό τους στη διεύθυνση hr-hellas@ansys.com και να κρατάνε μαζί τους ένα αντίγραφο.

Η εκδήλωση απευθύνεται σε όλους τους φοιτητές και απόφοιτους Τμημάτων Θετικών Επιστημών και Μηχανικών με υπόβαθρο στην ανάπτυξη λογισμικού, ιδανικά εξοικειωμένους με C, C++ και Python.

Η παρουσίαση της εταιρείας θα πραγματοποιηθεί στο αμφιθέατρο Ν. Πετρίδη (κτίριο Τμήματος Μαθηματικών και Εφαρμοσμένων Μαθηματικών) στη 1:00μμ.
Οι συναντήσεις με τους φοιτητές θα ξεκινήσουν στις 2:00μμ στην αίθουσα Β201 του ίδιου κτιρίου.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν.
Κάντε εγγραφή εδώ: https://forms.gle/bX41WXRGmqg43Pjh8

ANSYS
the global leader in Engineering Simulation

is presenting
on March 10th, at Petridis’ Amphitheatre, located in the building of Mathematics and Applied Mathematics

If you’ve ever seen a rocket launch, flown on an airplane, driven a car, used a computer, touched a mobile device, crossed a bridge, or put on wearable technology, chances are you’ve used a product where Ansys software played a critical role in its creation. Ansys is the global leader in engineering simulation. By offering the best and broadest portfolio of engineering simulation software, we help the world’s most innovative companies solve the most complex design challenges and engineer products limited only by imagination.

Working as a team with mastery, transparency integrity and inclusiveness leads to great results and accountability for all that we do.

It’s not just about winning but winning the right way and winning together.

We are looking for people who share this mission, vision and values.

Are you the one?